Logo_01.jpg Pasek_G_01.jpg Pasek_G_02.jpg
Pasek_G_04.jpg Pasek_G_05.jpg

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

Nie możesz uczestniczyć w zajęciach grupowych? Chcesz nauczyć swojego psa gaszenia światła? popychania piłeczki w stronę dziecka, by wspomóc jego rehabilitacje? a może twój pies doznał kontuzji i po długim leczeniu jest przekonany, że nie może stawać na zdrowej już nodze i chciałbyś uświadomić mu, że jest to jednak możliwe?...

więcej o kursie

Podstawowe informacje o zajęciach indywidualnych:

 • Trening, jak każdy z naszych szkoleń, prowadzony jest metodą pozytywnych wzmocnień z wykorzystaniem klikera
 • To zajęcia dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w kursach grupowych
 • Jest pomocą gdy:
  • nie radzimy sobie z nauczeniem rzadziej spotykanych komend jak np.: przygotowanie psa do wystaw, by dobrze się prezentował na ringu wystawowym
  • potrzebujemy pomocy w nauczeniu psa poleceń z zakresu komend psa asystującego osobie niepełnosprawnej na wózku oraz psa pracującego w dogoterapii
  • chcemy wspomóc fizyczną rehabilitacje psa, ucząc go odpowiednich ćwiczeń
  • musimy przygotować lękliwego psa do zajęć grupowych
 • Jedna lekcja trwa około 1 godziny zegarowej
 • Miejsce: w domu klienta
 • Cena: 150 zł/godz.

Więcej o kursie...


To rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w kursach grupowych lub zależy im na dopasowaniu programu nauki psa do własnych potrzeb. 
Jednak chciałabym zaznaczyć, iż takie zajęcia należy traktować jako pomoc lub poszerzenie wiadomości zdobytych na szkoleniu grupowym, w momencie gdy chcemy nauczyć psa rzadziej spotykanych poleceń lub specjalistycznych umiejętności z zakresu komend psa asystującego osobie niepełnosprawnej na wózku oraz psa pracującego w dogoterapii. 
Oczywiście jeśli nie ma innej możliwości, można przeprowadzić w ramach indywidualnych spotkań naukę w pełnym zakresie.

Mając na myśli zajęcia indywidualne, należy zdawać sobie sprawę, że w trakcie treningu to Wy będziecie ćwiczyć, instruktor będzie jedynie pokazywał i pomagał wykonać poszczególne zadania.

Znaczącą różnicą pomiędzy szkoleniami grupowymi a zajęciami indywidualnymi jest obecność innych psów, które ćwiczą w pobliżu. Jest niezwykle ważne, by pies odkrył, że w obecności innych psów wciąż warto zwracać uwagę na przewodnika i wykonywać jego polecenia, szczególnie, że jeśli nawet podejmie próbę kontaktu z innym psem, będzie ona dla niego nie satysfakcjonująca, gdyż spotka się z brakiem zainteresowania drugiego psa skupionego na pracy z właścicielem.

Niewątpliwie w trakcie szkolenia indywidualnego, również spotkamy inne psy, lecz najczęściej będą one biegały swobodnie, zainteresowane tylko zabawą, co niezwykle utrudnia początki nauki.

Spotkania indywidualne są wskazane, jako zajęcia przygotowujące do szkolenia grupowego w przypadku psów lękliwych, mających problem z obcowaniem z innymi psami, obcymi ludźmi, czy w nieznanym pomieszczeniu. 
W takim wypadku na zajęciach indywidualnych nauczysz się postępować z psem w łatwych i bezpiecznych dla niego warunkach, abyś mógł później zacząć z nim pracować w trudniejszych warunkach, czyli w obecności innych psów, ludzi , w nieznanym miejscu. I ostatecznie doprowadzić do tego iż w różnych, trudnych warunkach można nad nim zapanować i pomóc mu w problemowych dla niego sytuacjach, np. gdy jest przestraszony, wpada w panikę lub staje się agresywny.

Dla swojego psa zawsze powinieneś być ostoją spokoju i opanowania, czyli przewodnikiem, który wie, co należy robić w każdej sytuacji i jak wydostać się z opresji.


do gory