Logo_01.jpg Pasek_G_01.jpg Pasek_G_02.jpg
Pasek_G_04.jpg Pasek_G_05.jpg

ZAJĘCIA EDUKACYJNE

W dzisiejszym świecie coraz częściej mówi się o pogryzieniach dorosłych i dzieci przez psy. Ale czy to wina naszych czworonogów, czy też może My popełniamy błędy w kontaktach z nimi? 
Czy można przewidzieć zachowanie psa, po czym poznać, że jest niezadowolony, groźny. Jak zachować się w momencie zagrożenia? …

więcej o zajęciach

Podstawowe informacje o zajęciach:

Więcej o zajęciach...

Izolowanie dzieci od psów z powodu naszego strachu przed ewentualnymi pogryzieniami, niestety nie rozwiązuje problemu. W efekcie takiego postępowaniu, uzyskujemy bowiem tylko to, że dziecko nie wie, jak się zachować, gdy w pobliżu pojawia się pies, a nasz strach pogarsza sytuację. Pamiętając nasze zdenerwowanie w takiej sytuacji, maluch reaguje bardziej nerwowo i nienaturalnie, co może być różnie zinterpretowane przez psa. Z drugiej strony pozwalanie na kontakt psa z dzieckiem bez kontroli też jest błędem.
Zajęcia, które proponujemy, mają za zadanie nauczyć dzieci bezpiecznego kontaktu z psami, zapoznanie z podstawowymi zasadami takiego kontaktu. W ramach zajęć pokazujemy również, co należy zrobić, gdy czujemy się niepewnie w towarzystwie jakiegoś psa oraz jaka pozycja jest najbezpieczniejsza.
Dla starszych grup przewidujemy także zapoznanie z psim” językiem” oraz pokazanie w jaki sposób można psa nauczyć nowego zachowania. 

Program dla rodziców ma za zadanie przygotować dorosłych do wprowadzenia bezpiecznych zasad wzajemnego kontaktu pomiędzy dzieckiem a psem w domu. Będzie też poruszony temat doboru psa: rasowy czy nierasowy, z hodowli, a może ze schroniska? A jeśli rasowy, to jaka rasa? Chcemy pokazać jak zbudowany jest psi świat, byście umieli przewidzieć i zrozumieć zachowanie czworonogów. Opowiemy o podstawowych typach agresji występujących u psów, zarówno tych naturalnych, jak i tych odbiegających od normy. Pokażemy jak psy porozumiewają się między sobą, a także z nami, abyście mogli wykorzystać tę wiedzę w praktyce. 

Ostatni program ( dla dorosłych) jest najbardziej rozbudowany i składa się z trzech bloków; dwóch podstawowych oraz jednego dodatkowego. Pierwszy blok prezentuje podstawowe umiejętności psa asystującego oraz sposoby szkolenia.
W drugiej części opowiemy o możliwości rehabilitacji i terapii z udziałem psów, od czego się zaczęło, jakie są możliwości i jakie pułapki na nas czekają. Dodatkowo istnieje możliwość poszerzenia wykładu o część wprowadzającą w psi język oraz stosunki socjalne  psów wraz z nawiązaniem do teorii dominacji.

do gory